statystyka

Aktualnie na stronie: 1 gości

  ..::Witamy na Oficjalnej Stronie Internetowej Parafii Farnej::..

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

26 października 2014

             Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, rokrocznie obchodzona jest jako Rocznica poświęcenia kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za naszą świątynię, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Boga. W przyszła niedziele prosimy o tace gospodarczą.

            W piątek kończy się miesiąc październik zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe o 17:15 szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli na różańcu.   W piątek dzieci przyniosą na nabożeństwo uzupełnione puzzle różańcowe.

            Mężczyzn którzy chcieli by należeć do Rycerzy Kolumba zapraszamy we wtorek o godz. 19:00 do domu parafialnego.

            Zapraszamy na Mszę św. połączoną z modlitwami o uwolnienie -  w środę 29 października o godz. 18:00.

            Zapraszamy na Mszę św. dla mężczyzn w piątek na godz. 19:30, wcześniej o 19:00 adoracja Najświętszego sakramentu. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.

         Rada Rycerzy Kolumba wraz z Urzędem Miejskim zapraszają 31 października na „I Noc Świętych” pod hasłem „Wszyscy święci balują w niebie”.

Od 20.00 do 22.00 w pięciu kościołach Radomia odbędą się różne krótkie inscenizacje poświęcone świętym. Kościół Garnizonowy, Bernardyni, Jezuici, Fara i św. Wacław. Tam też otrzymamy paszporty do nieba, gdzie będziemy zbierali pieczątki z tych kościołów. Kolejność zwiedzania jest dowolna.

Od godziny 22.00 na Rynku odbędzie się koncert z atrakcjami, m.in. losowanie nagród spośród tych, którzy odwiedzili wszystkie kościoły. O godzinie 23.15 z pochodniami i relikwiami świętych udamy się na cmentarz przy ul. Limanowskiego. O północy na cmentarzu zostanie odprawiona Msza św. ku czci Wszystkich Świętych. Po Mszy św. podstawione autobusy rozwiozą uczestników na radomskie osiedla.

            W sobotę 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych.
Msze Święte będą o godzinie 7:30, 9:30, 11:00 po południu o 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 12:30.

            W niedzielę, 2 listopada, przypada Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, dzień modlitwy całego Kościoła za tych którzy już odeszli do wieczności.

Msze św. według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 7:30 procesja po kościele z wypominkami za zmarłych.  Po południu o godz. 18:00 Msza św. za bliskich naszemu sercu, których pożegnaliśmy w ostatnim roku.

  Od 01 do 08 listopada zapraszamy na różaniec za zmarłych codziennie o godz. 17:15.

             Przez osiem pierwszych dni listopada cierpiącym w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar odpustu zupełnego.  Za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu.

Okazja do spowiedzi świętej przed uroczystością Wszystkich Świętych  codziennie na nabożeństwach różańcowych i 15 minut przed Mszą świętą.

Nadchodzące dni to czas szczególnej pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalamy znicze, składamy kwiaty. Najważniejszą jednak formą pamięci pozostaje modlitwa. Msze św.  i polecanie wstawiennictwu Kościoła w wypominkach. Modląc sie za zmarłych dziękujemy za ich życie i uczynione dobro, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy.

 Porządek uroczystości na cmentarzach w Radomiu

1 listopada:

* cmentarz rzymskokatolicki przy ul. Limanowskiego: godz. 14.30 – procesja; godz. 15.00 – Msza Święta

* cmentarz komunalny na Firleju: godz. 14.30 - procesja od bramy cmentarza; godz. 15.00 - Msza św.

* cmentarz prawosławny (ul. Warszawska): godz. 12.00 – Msza św. w parafii MB Bolesnej  w Radomiu, godz. 13.00 – procesja ekumeniczna z modlitwami za zmarłych.

2 listopada:

* cmentarz komunalny na Firleju: godz. 15.00 - Msza św.

                     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 października 2014

            Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Prosimy Boga, za misjonarzy aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Pamiętamy, że mamy być świadkami wiary w swoim otoczeniu.

         Przed nami kolejny różańcowy tydzień. O godzinie 17:15 nabożeństwo różańcowe.

We środę, 22 października, wspominamy Świętego Jana Pawła II (1920-2005), papieża.

            23 października w całej Polsce członkowie Żywego Różańca przeżywają Dzień Modlitwy Różańcowej. Modlimy się o rozwój ŻR w Polsce i o beatyfikację założycielki Sł. B. Pauliny Jaricot. Zapraszamy w czwartek na nabożeństwo różańcowe i adorację Najświętszego Sakramentu wszystkie Koła Żywego Różańca naszej parafii.

            Ojciec Święty Franciszek podniósł do godności Bazyliki Mniejszej kościół pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Uroczystość ogłoszenia decyzji Ojca Świętego w najbliższą sobotę, 25 października,  o godz. 11.00. w Sanktuarium Ostrobramskim.

            Mikołaj z Radomia to jeden z najsłynniejszych kompozytorów średniowiecza, który pochodził właśnie z naszego miasta! Pamiętając o wielkim Rodaku Fundacja ARS ANTIQUA RADOMIENSIS organizuje cyklicznie Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia.

W tym roku już po raz siedemnasty w naszym mieście! W dniach 23 -27 października zapraszamy na wydarzenia festiwalowe. Program na plakatach przed kośiołem.

W sobotę 25.10 godz. 19:00 w naszej świątyni Koncert pt. "Przywrócić blask historii - Zapomniane skarby Kapeli Rorantystów" - występ Zespołu Męskiego "Gregorianum" pod dyr. Bereniki Jozajtis - z Warszawy.

        Zbliża się miesiąc listopad. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich. Dbanie o miejsce spoczynku naszych zmarłych jest jedynym z uczynków miłosierdzia.

      Listopad to również – czas modlitwy w intencji naszych zmarłych. Jedną z form duchowej pomocy tym, którzy odeszli już do wieczności jest modlitwa wypominkowa.        W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy zgłaszać wypominki.

jednorazowe - czytane 2 listopada;

• listopadowe modlimy się w czasie oktawy Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada w modlitwie różańcowej przed Mszą świętą wieczorną.

 • roczne lub półroczne - modlimy się przed wybraną niedzielną Mszą św. oraz w każdy  1 wtorek miesiąca we Mszy św. wieczornej.

Kartki wypominkowe są już wyłożone.

W kancelarii i zakrystii można już zamawiać Msze św. na rok 2015.

            W nocy z soboty (25.10) na niedzielę (26.10) przechodzimy na czas zimowy, czyli cofamy zegarki o godzinę. Msze św. według nowego czasu.

            Dzieci zapraszamy po kolejny obrazek a te które jeszcze nie maja książeczek zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

 

      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 października 2014

            W dzisiejszą niedzielę w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w czwartek, 16 października – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę św. Jana Pawła II, Papieża – Polaka, jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

            W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy FundacjęDzieło Nowego Tysiąclecia”.

            W poniedziałek, o godzinie 17:15 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła.       

We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą o godzinie 18:00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.

15 października obchodzimy w Polsce jako Dzień Dziecka Utraconego.  Zapraszamy na spotkanie modlitewne we wtorek do kościoła Świętej Rodziny, przy ul. Kelles-Krauza w Radomiu.

18.00 – Msza św. w intencji rodziców przeżywających śmierć dziecka

19.00 – modlitwa różańcowa i zapalenie świec pod pomnikiem Maryi Matki Życia przy ul. Malczewskiego 1.

            W sobotę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. Wszystkich Pracowników Służby Zdrowia zapraszamy do udziału we Mszy św. w kościele katedralnym w Radomiu o godz. 18.00. Eucharystii będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Tomasik.

            Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i rodzinnej. Na nabożeństwo gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godzinie 17:15.

            Zbiórka ministrantów ze szkoły podstawowej w czwartek o godz. 19:15.

Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9:00.

            Małżeństwa z kręgu Domowego Kościoła zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne w środę o godz. 18:30 do sali na plebanii.

            Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na kolejne spotkanie Dziecięcej Przystani Wiary w piątek o godz. 18:45.

        Duszpasterstwo Akademickie w Radomiu informuje, że w związku z rozpoczęciem nowego roku akademickiego zaprasza studentów na:

Rekolekcje na dobry początek. W kościele św. Jadwigi od wtorku 14 października do czwartku, 16 października o godz. 19.00.

III Akademicki Nocny Rajd Próby i Poznania z Radomia do Błotnicy. Początek w piątek, 24 października o godz. 21 w DA.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej www.daradom.pl.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

5 października 2014

 

W dniach 5-12 października 2014 r. w Radomiu odbędzie się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Rozpocznie się on dziś w kościele Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Miłej Mszą Świętą o godz. 18.00, celebrowaną przez Ks. Kanclerza Prał. Edwarda Poniewierskiego. Po Mszy Świętej przewidziane jest spotkanie z panem Janem Pospieszalskim. Szczegółowe informacje na plakatach i na stronie internetowej naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z propozycji Tygodnia Kultury.

             W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zachęcam do udziału październikowym nabożeństwie w naszym kościele o godzinie 17:15. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. We wtorek 7 października przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Czcigodni Bracia Kapłani, Siostry Zakonne

Drodzy Diecezjanie

7 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej swój Jubileusz świętuje Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Adam Odzimek przeżywający 70 rocznicę urodzin.

Każdy Jubileusz to okazja do dziękczynienia Bogu za dobro i łaski jakie okazuje swoim wiernym oraz czas składania życzeń i gratulacji.

Dostojnemu Jubilatowi składamy więc serdeczne życzenia i dziękujemy za Biskupią posługę w Diecezji od blisko 30 lat. W dniu urodzin będziemy prosić Pana Boga o Jego błogosławieństwo i opiekę nad Księdzem Biskupem na dalsze lata życia i owocnej pracy duszpasterskiej. Zachęcam wszystkich Diecezjan do modlitwy za Księdza Biskupa.

X Henryk Tomasik

Biskup Radomski

              W przyszłą niedzielę, 12 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  W Katedrze Opieki NMP w Radomiu o godzinie 20.00 Mszy Świętej będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Tomasik. Będzie to również zakończenie Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

 

Po  przerwie wakacyjnej kontynuujemy formację biblijną. Dzieło Biblijne zaprasza  w przyszłą niedzielę o godz. 18:00 na Eucharystię oraz inauguracyjną prelekcję Ks. Dr. JACKA KUCHARSKIEGO pt. „Gorliwość i nawrócenie. Wskazania dla współczesnych chrześcijan według Listu do Laodycei (Ap 3,14-22)”.

 

 Bóg zapłać za wszelką troskę o naszą świątynię.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

28 września 2014

 

             Za kilka dni rozpocznie się miesiąc październik. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu różańca świętego. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie. Zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godzinie 17:15. Ci którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie w kościele niech wspólnie odmawiają różaniec w domach.

 

             Jutro, w poniedziałek, 29 września, celebrujemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga. Każdy z nich ma do spełnienia inne zadanie, ale wszyscy razem oddają chwałę Bogu. Z tej racji we wtorek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwa o uwolnienie przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła. Wiele osób podczas nawiedzenia figury z  Gargano przyjęło szkaplerz, zachęcamy do udziału w tej modlitwie. Siostrom Michalitkom z racji ich patronalnego święta składamy życzenia gorliwości w posłudze zakonnej i opieki św. Michała Archanioła.

 

             W czwartek, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Ma ono nam przypominać, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Ale aby było to możliwe, my musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.

 

             W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni adoracja Najświętszego Sakramentu od 7:30.

 

            Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele codziennie na 15 minut przed  Mszą św. a w piątek od godz. 17:00.

 

             W przyszła niedzielę prosimy o tacę gospodarczą.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

21 września 2013

            Dziękujemy dzieciom które uczestniczyła w modlitwach ku czci św. Stanisława Kostki i naszej Dziecięcej Przystani Wiary. Zachęcam aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji: ministranci - kontakt z ks. Sebastianem, Oaza ks. Piotrem i schola - z ks. Piotrem i S. Zenobią.  Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej pracy!

            Dzieci zapraszamy po Mszy św. do zakrystii po obrazki z dzisiejszej niedzieli, które wklejamy do książeczek.

            We wtorek 23 IX wspominamy w liturgii – Świętego ojca Pio (1887-1968), kapłana, kapucyna, stygmatyka i mistyka, wielkiego czciciela Eucharystii i Mat

-->
Oprogramowanie: KaizenSoft