statystyka

Aktualnie na stronie: 4 gości

  ..::Witamy na Oficjalnej Stronie Internetowej Parafii Farnej::..

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

27 lipca 2014

 

            Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wakacyjnie wyjechali w różne zakątki świata.

            W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP. Msze wotywne o 7:45, wcześniej adoracja Najświętszego Sakramentu.

            Rozpoczyna się sierpień - w polskiej historii miesiąc szczególny. To dobry czas, by przypomnieć, że osoby niepełnoletnie zobowiązane są do całkowitej abstynencji, zaś wszystkich dorosłych obowiązuje umiar w spożywaniu napojów alkoholowych. W sierpniu prosimy o coś więcej, niż zachowanie trzeźwości. Prosimy o szczególny dar, jakim jest abstynencja! Nie jest to smutne ograniczenie, ale szansa, źródło mocy wewnętrznej, źródło życia i radości! Takie świadome i dobrowolne wyrzeczenie bardziej niż nakazy i zakazy pokazuje, co jest w życiu cenne. Warto rozumieć abstynencję jako dzieło duchowe, jako dar miłości, jaki składamy z czegoś, do czego jako dorośli mamy prawo. Dlatego również w tym roku zachęcamy do podjęcia abstynencji w sierpniu! Nie zamykajmy oczu na zagrożenia, które niszczą życie milionów rodzin, osłabiają Kościół i całą naszą ojczyznę.

            W piątek, 1 sierpnia, mija 70 rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć.

            W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania dla siebie luk kogoś zmarłego jest nawiedzenie parafialnego kościoła, stan łaski uświęcającej, komunia święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego.

            Dnia 6 sierpnia wyrusza 36 Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

Do naszej grupy nr 1 można się zapisywać w kancelarii parafialnej w piątek i sobotę w godzinach od 17:00 do 18:00.

Przy zapisie potrzebny jest numer PESEL dla służby zdrowia oraz numer telefonu kontaktowego. Dzieci i młodzież do lat 15 mogą iść tylko    w towarzystwie osoby dorosłej idącej w tej samej grupie. Natomiast młodzież od 16 do 18 roku życia powinna posiadać pisemną zgodę rodziców. Osoby w starszym wieku lub stale przyjmujący leki powinny mieć zgodę lekarza na taki wysiłek.

Pozostającym w domach polecamy modlitewną pomoc pielgrzymce.

            W przyszłą niedzielę prosimy o tacę gospodarczą. Przy okazji dziękujemy za pomoc Dyrekcji Lasów Państwowych oraz za kilka ofiar indywidualnych na potrzeby remontowo budowlane.

Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i wszelką pomoc.

 

Serdecznie zapraszam na spotkanie 2 sierpnia /sobota/, które odbędzie się w Parafii Miłosierdzia Bożego w Radomiu, ul. Starokrakowska 144 „ŻYJEMY BEZ ALKOHOLU”.

Godz. 15.00 - Msza św. w intencji trzeźwości

Godz. 16.00-16.30 Spotkanie z psychologiem p. Dominiką Skupińską-Fila „Kochająca matka zawsze trzeźwa”

Godz. 16.30-16.45 Parafialny Klub Abstynencki

Godz. 16.45-17.00 Klub abstynentów wzajemnej pomocy „Victoria”

Godz. 17.00-17.15 Wspólnota Przyjaciół Przenajświętszej Krwi

Godz. 17.15-17.30 Spotkanie z Jurkiem „Żyję 25 lat bez alkoholu”

Godz. 17.30-17.45 Współuzależnienie – „Jak sobie pomóc, gdy bliska osoba jest uzależniona od alkoholu”

Godz. 18.00 - 24.00 Zabawa taneczna - gra zespół „Jur-Plus”

                                                  Ks. Mirosław Kszczot Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

20 lipca 2014

        Przeżywamy dziś 16. niedzielę w ciągu roku. Jezus nadal przemawia do nas w przypowieściach, których treść wspaniale wpisuje się w obecną porę roku. W naszych codziennych spotkaniach z bliźnimi pamiętajmy, że w każdym człowieku jest zasiane dobre i złe ziarno. Próbujmy zatem, poddając się Bożemu prowadzeniu, zawsze zauważać dobro w drugim człowieku i dziękować za nie.

         W środę, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem.

           W piątek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła.

Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Warto pamiętać o nim nie tylko podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów odbędzie się w piątek po Mszy św. o godz. 18:00, na której będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

       Również w piątek o godz. 19:00 Msza św. dla mężczyzn. Zapraszamy panów na tą osobliwą modlitwę i adorację.

         W sobotę, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pamiętajmy szczególnie o naszych rodzicach. Niech nasza wdzięczność wyrazi się zarówno w modlitwie, jak i w serdecznej życzliwości i spotkaniu.

       Rozpoczęliśmy odkurzanie naszej świątyni, są już pierwsze widoczne efekty. Przepraszany za utrudnienia z tym związane i prosimy o życzliwe wsparcie tego przedsięwzięcia. Planowaliśmy zakończyć go w lipcu, już widzimy, że będzie musiało potrwać trochę dłużej.

       Zapewne słyszeliśmy o pożarze w kościele św. Urszuli w Radomiu. Ta parafia należy do naszego Dekanatu Radom Centrum, chcemy wspomóc tą wspólnotę parafialną ofiarami do puszek w przyszłą niedzielę.

       Przed kościołem można nabyć jeszcze pamiątki z nawiedzenia kopii figury św. Michała Archanioła z Gargano. Szkaplerze może poświęcić i nałożyć ks. proboszcz.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

13 lipca 2014

      W piątek zakończyło się nawiedzenie kopi figury św. Michała Archanioła z Gargano. Dziękujemy za liczny udział i owoce tego nawiedzenia: kilka tysięcy rozdanych komunii św. i ponad 600 osób które przyjęły szkaplerz św. Michała.

 

     Liturgia XV niedzieli w ciągu roku, wskazuje nam na działanie słowa Bożego w naszym życiu. Zechciejmy zwrócić uwagę na to, czy przypadkiem nie jest z nami tak, że wprawdzie słuchamy słowa Bożego, ale ono do nas nie dociera. Wykorzystajmy ten letni czas również na to, by uważniej przyjrzeć się naszej codzienności, a co za tym idzie, zastanowić się, czy dostrzegamy Boże działanie w naszym życiu.

      Dzisiaj 13 dzień miesiąca o godz. 17:15 Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła.

 

        W środę, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Po Mszy św. o godz. 18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

            W czwartek tradycyjnie po Mszy św. o godz. 18:00 modlitwy przez wstawiennictwo św. Kazimierza królewicza.

 

            W dniach od 1-3 sierpnia organizowana jest pielgrzymka połączona  "z wycieczką po zdrowie" w Kotlinę Kłodzką. Program w gablocie z ogłoszeniami. Zapisy tylko telefonicznie:

Katarzyna Gruszka - 604 718 230

Elżbieta Skubicha - 506 031 573

 

            W zakrystii jest do nabycia Gość niedzielny.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

6 lipca 2014

            Liturgia dzisiejszej niedzieli zachęca nas, abyśmy wszystkie nasze troski złożyli na Pana, ucząc się od Niego, jak mamy postępować, by podobać się Ojcu naszemu, który jest w niebie.

            Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się już wakacje, wielu z nas również w tym miesiącu będzie się udawało na zasłużony odpoczynek. Postarajmy się dobrze wykorzystywać ten czas, przeznaczając go również na nasz rozwój duchowy. Nie zapominajmy również o poświęceniu czasu naszym najbliższym, z którymi, być może w codziennym zabieganiu, jedynie się mijamy, nie znajdując dla nich czasu.

            W dzisiejszą niedzielę przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

        W środę wieczorem o godz. 17:30 gromadzimy się na Rynku i rozpoczynamy peregrynację figury św. Michała z Gargano. Plan do zabrania ze stolika pod chórem. Zachęcamy do skorzystania z tego niezwykłego czasu mocy i łaski, aby wyrwać się z naszych zniewoleń i odnowić naszą więź z Bogiem.

       W piątek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób na dobre chrześcijańskie życie wskazany przez  Świętego Benedykta.

      W zakrystii można składać podpisy pod projektem "Ustawy o klauzuli sumienia pacjenta". Sprawa jest pilna, gdyż projekt trzeba złożyć w Sejmie do 30 lipca 2014 r.

 Zapraszamy na wycieczkę/pielgrzymkę  „po zdrowie” w dniach od 1 do 3 sierpnia, szczegóły na plakacie w gablocie.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

29 czerwca 2014

            Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach, ale też starajmy się pogłębiać naszą więź ze Stolicą Apostolską, interesując się życiem Kościoła, zapoznając się z dokumentami wydawanymi przez Ojca Świętego, aby trwać w jedności z nim i w ten sposób przyczyniać się do budowania Chrystusowego Kościoła.

            Kończymy miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziś i jutro o godz. 17:30 ostatnie nabożeństwa. Zapraszamy szczególnie te osoby które nie znalazły czasu na to by być choć na jednym nabożeństwie.

            3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła, Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

            W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej.

            W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. O godz. 7:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu; o godz. 7:45 i Msza wynagradzająca.

W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Msza wotywna o godz. 7:45.

            Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi świętej podczas Mszy św.; a w piątek od godziny 17:30. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje i urlopy, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

            Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę. Grupa organizowana przez Akcję Katolicką pielgrzymuje trzy dni: 10-12.07. Można dołączyć się pojedynczo lub z grupą osób. Zapewniamy opiekę duchową, noclegi, wyżywienie, transport powrotny i opiekę techniczną na trasie. Więcej szczegółów na stronie www.ak.radom.pl (zakładka: pielgrzymka rowerowa) lub pod tel. 604403843.

            Przychylając się do przedstawionej prośby Ks. Biskup Henryk Tomasik zwolnił  Ks. Roberta Ciekanowskiego  ze stanowiska wikariusza naszej parafii i wyraził zgodę na podjęcie pracy duszpasterskiej w Diecezji Ozieri we Włoszech.

Ks. Robertowi dziękujemy za posługę kapłańską i duszpasterską w naszej parafii. Życzymy wielu łask Bożych na nowej placówce duszpasterskiej na Sardynii.

            Od wtorku nowymi wikariuszem naszej parafii mianowanymi przez ks. Biskupa jest: Ks. Sebastian Kijak dotychczasowy wikariusz parafii pw. Świętej Jadwigi w Odrzywole. Ks. Sebastian jest kapłanem od 11 lat, jest na 4 roku studiów doktoranckich z teologii moralnej. Polecamy go modlitewnej pamięci i życzliwości parafian.

            Tradycyjnie za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca proszę o tacę gospodarczą. Bóg zapłać.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

22 czerwca 2014

 

              Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się różnoraki sposób w procesję Eucharystyczną w Uroczystość Bożego Ciała. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie do czwartku o godzinie 17:30 podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie! W czwartek, 26 czerwca, zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. (poświęcenie wianków).

             Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny, dając świadectwo wiary.   O godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji księży wikariuszy: ks. Roberta który obchodził imieniny na początku czerwca i ks. Piotra którego dzień imienin przypada za tydzień. Dziękując za cały rok pracy duszpasterskiej będziemy się modlili dla nich o potrzebne łaski w kapłańskim posługiwaniu.

             We wtorek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, Patrona naszej parafii. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela przeżywamy nasz odpust parafialny. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie może zabraknąć nikogo z naszej parafialnej wspólnoty. O 17:30 odśpiewamy litanię ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i pójdziemy  w eucharystycznej procesji. O godz. 18:00 ks. bp Henryk Tomasik będzie przewodniczył Eucharystii i udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania.

             W środę p godz. 18:30 kolejne spotkanie Kręgu Oazy Rodzin. Nadal zapraszamy do włączenia się w tą formację inne rodziny.

 W dniach 25–30 czerwca 2014 r. wyruszy XXV Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa.

Pielgrzymka rozpoczyna się 25 czerwca o godz. 9.00 Mszą Świętą w radomskiej katedrze. Zapisy w dniu wyjścia pielgrzymki w godz. 7.00–9.00 przed katedrą. Informacje: ks. Konrad Wójcik, tel. +48 604 214 773, mail: xkwojcik@gmail.com; pielgrzymkaradomniepokalanow@gmail.com

             W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuj

-->
Oprogramowanie: KaizenSoft