statystyka

Aktualnie na stronie: 1 gości

  ..::Witamy na Oficjalnej Stronie Internetowej Parafii Farnej::..

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

20 kwietnia 2014

 

      Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w ubogacenie liturgii w czasie Triduum Paschalnego. Szczególnie Liturgicznej służbie ołtarza, chórowi wraz z panią organistką, scholii, niosącym baldachim, sztandary i feretrony, sypiącym kwiaty, włączającym się w śpiew. W sposób szczególny dziękujemy naszej zakrystiance siostrze Gracjanie i Rycerzom Kolumba.

 

            Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. według porządku niedzielnego. Taca na KUL.

 

           W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego też liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, przypadająca 23 kwietnia, została w tym roku przeniesiona na 28 kwietnia, już po zakończeniu oktawy Wielkanocy.

Z tego samego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek.

 

       W czwartek o godz. 18:30 spotkanie Oazy Rodzin w Domu parafialnym. Jest już 6 rodzin, zapraszamy kolejnych małżonków. 

           

            Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocy, będzie uroczystą Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. To również dzień kanonizacji Ojca świętego Jana Pawła II i Jana XXIII. By dziękować Bogu i podkreślić naszą radość z tego historycznego wydarzenia zgromadzimy się tego dnia na dziękczynną Mszę Świętą na godz. 18.00 w Radomskiej Katedrze, a wieczorem na godz. 20.00 na Alejach Jana Pawła II, na wspólną modlitwę i koncert Oratorium o Bożym miłosierdziu.

            Wcześniej w piątek 25 kwietnia o godz. 18:30 w naszej świątyni Koncert dedykowany jako hołd pamięci i dziękczynienia za pontyfikat i kanonizację polskiego papieża. Zostaną zaprezentowane teksty Karola Kardynała Wojtyły "Myśląc Ojczyzna", recytowane przez Jerzego Stępkowskiego w towarzystwie organisty Emanuela Bączkowskiego. Serdecznie zapraszamy.

 

W sobotę zapraszamy do katedry, na czuwanie modlitewne przed kanonizacją Jana XXIII i Jana Pawła II. „Święci papieże na nasze czasy” Czuwanie rozpocznie się o godz. 20.00.

 

            Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Wszystkim parafianom, gościa i sympatykom Radomskiej Fary z okazji tych radosnych świąt, życzymy Bożego błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Chrystusa, który tak jak zwyciężył własną śmierć, tak samo przezwycięży wszelkie zło w naszym życiu i doprowadził nas do niebieskiej Ojczyzny, za którą tęskni każde ludzkie serce, serce spragnione szczęścia i miłości.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

13 kwietnia 2014

 

             Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.

                        W dniu dzisiejszym młodzież z naszego kraju odbierze w Rzymie krzyż Światowych Dni Młodzieży, który będzie peregrynował w polskich diecezjach.

             Tradycyjnie w centrum Radomia, wspólnie przeżywać będziemy Drogę Krzyżową. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20.00, przed naszym kościołem św. Jana (Fara). Droga Krzyżowa zakończy się w radomskiej katedrze gdzie zobaczymy krótką video relację z Rzymu i zawierzymy Maryi przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w naszej Ojczyźnie. Na zakończenie spotkania zostaną rozdane teksty Orędzia Papieża Franciszka na Światowy Dzień Młodzieży oraz zostanie przekazana przedstawicielom parafii i wszystkim zebranym „iskra kanonizacyjna"

            Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.

 

Księża biskupi zapraszają na Mszę Świętą Krzyżma, która będzie sprawowana w Katedrze Radomskiej w Wielki Czwartek, 17 kwietnia, o godzinie 10.00.

 

            W Wielki Czwartek celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej parafii rozpocznie sie o godzinie 19:00. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego ciemnicą. Adoracja do godz. 22:00.

 

            W Wielki Piątek na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Adoracja od godz. 8:00. Dzieci z klasy II zapraszamy na godz. 10:00, z III na 11:00, z IV, V i VI na 12:00. Liturgia Meki pańskiej o godzinie 19:00, wcześniej Droga Krzyżowa dla dzieci o 17:30 i o godzinie 18:15 dla wszystkich. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22:00. Na 21:30 zapraszamy młodzież. W tym dniu wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości jedzenia.

 

            Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godziny 8:00 do 13:00. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć 15 min. na adoracji.

            W Wielki czwartek, piątek i sobotę kancelaria nieczynna.

            W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godzinie 19:00.

              W przyszłą niedzielę procesja rezurekcyjna i Msza święta o godz. 6:00, następna Msza św. o 9:30,  nie ma Mszy św. o 7:30 w tym czasie spożywamy w rodzinach śniadanie wielkanocne.

 Bóg zapłać za ofiary do puszek na kwiaty do bożego grobu.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

06  kwietnia 2014

 

            Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych nabożeństwach.

 

             W naszej parafii rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne. Głosi je ks. Piotr Woszczyk. Nauki rekolekcyjne dziś jeszcze na Gorzkich Żalach o 17:15 oraz w czwartek, piątek i sobotę o godz. 7:00 ;9:00 i 18:00. W sobotę dzień spowiedzi świętej: od godz. 9:00 do 11:00. Po południu spowiedź od 16:00 do 18:00.

 

            Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej.

 

             Zapraszamy do udziału w Mszy Świętej, która odbędzie się 10 kwietnia 2014 roku (czwartek) w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy (Jezuici) w Radomiu o godz. 1830. Mszy Świętej będzie przewodniczył ks. prał. Edward Poniewierski – Kanclerz Kurii.

 

Po Mszy Świętej – koncert "Idziemy za Tobą" - muzyczno-poetyckie rozważanie Drogi Krzyżowej w wykonaniu krakowskiego zespołu NORO-LIM.

 

Następnie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego przejścia ulicą Żeromskiego pod pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich oraz pozostałych ofiar katastrofy smoleńskiej, gdzie zostaną zapalone znicze, złożone wiązanki kwiatów i odmówiona modlitwa za zmarłych.

 

             Przyszła niedziela, 13 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy palmy.

 

            O godz. 18:00 Dzieło Biblijne zaprasza na prelekcję Al. MARCINA PRZYTUŁY pt. „Milczenie Boga wobec wołającego Syna na krzyżu”.

 

 W przyszłą niedzielę prosimy o ofiary do puszek na kwiaty do BOŻEGO GROBU.

 

 W zakrystii jest do nabycia Gość Niedzielny oraz album pt. Święty Jan Paweł II na drogach Kościoła Radomskiego.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

30 marca 2014

 

            Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia.      

 

 

 

            Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w rekolekcje dla młodzieży naszej parafii. Ufamy, że przyniosą one owoce w postaci lepszego życia i włączenia się w pracę grup przyparafialnych. Zapraszamy na spotkanie oazy w sobotę o 10:30.

 

 

 

            O godz. 17:15 Gorzkie żale z kazaniem Pasyjnym.

 

 

 

          W środę, 2 kwietnia, przypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II. Modląc się przez jego wstawiennictwo, nie zapominajmy o pogłębianiu jego nauczania. Niech jego opieka i Boże błogosławieństwo towarzyszą nam nadal na naszej wielkopostnej drodze.

 

 

 

            W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, Msze wotywne o 7:45. Okazja do spowiedzi na Mszach św. a w piątek od godz.16:00.

 

 

 

            Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. Pomagają nam w tym nabożeństwa Drogi krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 16:30, 17:15 i 18:30. To juz połowa Wielkiego Postu. Czy uczestniczyłem już w Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach?

 

 

 

            W przyszłą niedziele rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje, które poprowadzi ks. Piotr Woszczyk. Nauki na wszystkich Mszach świętych. O godz. 12:30 Msza św. ze śpiewami z chorału gregoriańskiego.

 

 

 

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i wychowawców na Wielkopostny Dzień Skupienia, który odbędzie się 6 kwietnia 2014 r. (niedziela) w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

 

Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00.

 

 

 

W przyszłą niedzielę prosimy o tace gospodarczą.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

23 marca 2014

 

            W okresie Wielkiego Postu możemy uczestniczyć w nabożeństwach: Drogi Krzyżowe w piątek dla dzieci o godz. 16:30, dla dorosłych o godz.17:15 i  dla młodzieży o godz.18:30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym celebrujemy w niedzielę o godz.17:15, wcześniej Rodzina Różańcowa prowadzi Drogę krzyżową o godz. 16:30

 

24 marca przypada druga rocznica śmierci Księdza Biskupa Edwarda Materskiego. Zapraszam do wspólnej modlitwy w katedrze o godz. 18.00.

 

Uroczystości Zwiastowania Pańskiego będziemy przeżywać we wtorek, 25 marca. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Msze św. w naszym kościele według porządku codziennego.

 

            Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

Program obchodów Dnia Świętości Życia w Radomiu

17.00 – Marsz dla Życia spod radomskiej katedry do kościoła oo Bernardynów

18.00 – Droga Krzyżowa

18.30 – Msza św. pod przewodnictwem bpa Henryka Tomasika z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji

19.30 – Procesja ze świecami po pomnik Maryi Matki Życia

 

Zapraszamy wszystkie organizacje, grupy, ruchy, stowarzyszenia ze sztandarami, emblematami. Niech to będzie wyraźne świadectwo o szacunku dla ludzkiego życie.

 

            W środę rozpoczynają się Rekolekcje dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Spotkania rekolekcyjne w naszym kościele w środę, czwartek i piątek o godz. 11:00 i o godzinie 18:30. Rekolekcje poprowadzi ks. Paweł Kucia z Wrocławia

 

            W sobotę o godz. 10:30 spotkanie Oazy młodzieżowej. Zapraszamy tych którzy chcą do niej jeszcze należeć.

 

            W przyszłą niedzielę zmiana czasu zimowego na letni. Msze św. według nowego czasu.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

16 marca 2014

 

             Obchodzimy dziś dzień modlitw za misje i misjonarzy. Wpatrując się w przemienione oblicze Jezusa, nie możemy zapominać, że na świecie wciąż są ludzie, do których nie dotarła jeszcze dobra nowina o zbawieniu. Dlatego też otoczmy serdeczną modlitwą i troską, także materialną, tych, którzy podejmują Boże wezwanie skierowane do nich tak, jak do Abrahama: „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej…”. Ofiarami do puszek wspieramy misje.

 

             Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy i rozważania Męki Pańskiej.

 

O godzinie 17:15 kolejna część Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

W piątek w naszym kościele Nabożeństwa Drogi Krzyżowej

 

16:30 - dla -->

Oprogramowanie: KaizenSoft