statystyka

Aktualnie na stronie: 2 gości

  ..::Witamy na Oficjalnej Stronie Internetowej Parafii Farnej::..

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

24 sierpnia 2014

 

            We wtorek ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Msz św. jak w dzień powszedni. Zgodnie z decyzją Prezydium Konferencji Episkopatu Polski  dzień 26 sierpnia br. będzie Dniem Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie.

            W piątek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, zapłacił najwyższą cenę życia. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym narodzie.

            Przed nami coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w ten czas pracy i nauki wejść z Bożym błogosławieństwem. Spowiedź wciągu tygodnia przed każdą Mszą św.

            W naszym kościele już za tydzień w niedzielę 31 sierpnia, podczas Mszy św. o  godz. 11:00 pobłogosławimy tornistry, plecaki i przybory szkolne oraz każdemu dziecku udzielimy indywidualnego błogosławieństwa.

            Msza św. dla dzieci, rodziców, nauczycieli i wychowawców na rozpoczęcie roku szkolnego będzie w przyszły poniedziałek, 1 września o godz. 8:15, a dla młodzieży o godz. 9:00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 sierpnia 2014

             W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy przez wstawiennictwo Matki Bożej.  W najbliższy piątek, 22 sierpnia, będziemy się radowali wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Królowej.

             Jak w każdą środę po Mszy św. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy a w czwartek do Św. Kazimierza królewicza.

             Trwa czas wakacji przypominamy, że z sakramentu spowiedzi można skorzystać w ciągu tygodnia przed Mszą św.

              W zakrystii kolejny numer Gościa Niedzielnego.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 sierpnia 2014

             W najbliższy piątek, 15 sierpnia, będziemy wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku i przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta ukazuje wyniesienie naszej ludzkiej natury do takiej godności, do jakiej każdego z nas przeznaczył Bóg. A ponieważ liturgicznie święto to ma rangę uroczystości, nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i hucznych zabaw. Kościół daje nam tą dyspensę właśnie po to, byśmy pełniej mogli doświadczyć miłości Boga do nas. Pamiętajmy jednak, aby tego dnia uczestniczyć we Mszy św. W naszym kościele będą one według porządku niedzielnego.

             W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Przecież na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 sierpnia 2014

            Z racji 1 niedzieli miesiąca za chwilę wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.

             Sierpień to dla nas miesiąc szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki.

             Do naszej grupy nr 1 można się zapisać jeszcze jutro i we wtorek od godz. 17: do 19:00 i w środę przed wyjściem grupy. Pielgrzymka wyruszy o godz. 7:45. O 9:30 Msza św. dla wszystkich pielgrzymów w WSD.

            Nie wszyscy mogą fizycznie pielgrzymować razem z Nami dlatego zapraszamy do włączenia się w duchowe pielgrzymowanie.

Ta forma skierowana jest do osób chorych jak i tych, którzy z różnych powodów nie  mogą wziąć udziału w pielgrzymce. W zakrystii można się zapisać do grupy duchowych pielgrzymów.

             Jutro przypada wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona wszystkich kapłanów zwłaszcza proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Bogu za dar Kapłanów i prosimy modlitwę w naszej intencji oraz o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Aktualnie do święceń prezbiteratu przygotowuje się dk. Piotr Gruszka, a do naszego Seminarium Duchownego w Radomiu zgłosił się Karol Dobrasiewicz zamieszkały przy ul. Mireckiego oraz do zakonu O.O.  Bernardynów Przemysław Kowalczyk ul. Malczewskiego.

             W środę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Oddajemy w nim cześć Chrystusowi, który przed swoją męką pragnął umocnić swoich uczniów i ukazał im swoją chwałę. W ten sposób również my możemy być pewni, że zostaliśmy powołani do tej samej chwały z Chrystusem.

            Jest to dzień drugiego odpustu w naszej parafii. Msze św. o godz.: 7:00; 7:45 i o 18:00.

                       7 sierpnia przypada I czwartek miesiąca. Msza o Chrystusie Kapłanie o godz. 7:45. wcześniej, adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17:30 różaniec w intencji Ojczyzny i za media katolickie.

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

27 lipca 2014

 

            Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wakacyjnie wyjechali w różne zakątki świata.

            W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP. Msze wotywne o 7:45, wcześniej adoracja Najświętszego Sakramentu.

            Rozpoczyna się sierpień - w polskiej historii miesiąc szczególny. To dobry czas, by przypomnieć, że osoby niepełnoletnie zobowiązane są do całkowitej abstynencji, zaś wszystkich dorosłych obowiązuje umiar w spożywaniu napojów alkoholowych. W sierpniu prosimy o coś więcej, niż zachowanie trzeźwości. Prosimy o szczególny dar, jakim jest abstynencja! Nie jest to smutne ograniczenie, ale szansa, źródło mocy wewnętrznej, źródło życia i radości! Takie świadome i dobrowolne wyrzeczenie bardziej niż nakazy i zakazy pokazuje, co jest w życiu cenne. Warto rozumieć abstynencję jako dzieło duchowe, jako dar miłości, jaki składamy z czegoś, do czego jako dorośli mamy prawo. Dlatego również w tym roku zachęcamy do podjęcia abstynencji w sierpniu! Nie zamykajmy oczu na zagrożenia, które niszczą życie milionów rodzin, osłabiają Kościół i całą naszą ojczyznę.

            W piątek, 1 sierpnia, mija 70 rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć.

            W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania dla siebie luk kogoś zmarłego jest nawiedzenie parafialnego kościoła, stan łaski uświęcającej, komunia święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego.

            Dnia 6 sierpnia wyrusza 36 Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

Do naszej grupy nr 1 można się zapisywać w kancelarii parafialnej w piątek i sobotę w godzinach od 17:00 do 18:00.

Przy zapisie potrzebny jest numer PESEL dla służby zdrowia oraz numer telefonu kontaktowego. Dzieci i młodzież do lat 15 mogą iść tylko    w towarzystwie osoby dorosłej idącej w tej samej grupie. Natomiast młodzież od 16 do 18 roku życia powinna posiadać pisemną zgodę rodziców. Osoby w starszym wieku lub stale przyjmujący leki powinny mieć zgodę lekarza na taki wysiłek.

Pozostającym w domach polecamy modlitewną pomoc pielgrzymce.

            W przyszłą niedzielę prosimy o tacę gospodarczą. Przy okazji dziękujemy za pomoc Dyrekcji Lasów Państwowych oraz za kilka ofiar indywidualnych na potrzeby remontowo budowlane.

Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i wszelką pomoc.

 

Serdecznie zapraszam na spotkanie 2 sierpnia /sobota/, które odbędzie się w Parafii Miłosierdzia Bożego w Radomiu, ul. Starokrakowska 144 „ŻYJEMY BEZ ALKOHOLU”.

Godz. 15.00 - Msza św. w intencji trzeźwości

Godz. 16.00-16.30 Spotkanie z psychologiem p. Dominiką Skupińską-Fila „Kochająca matka zawsze trzeźwa”

Godz. 16.30-16.45 Parafialny Klub Abstynencki

Godz. 16.45-17.00 Klub abstynentów wzajemnej pomocy „Victoria”

Godz. 17.00-17.15 Wspólnota Przyjaciół Przenajświętszej Krwi

Godz. 17.15-17.30 Spotkanie z Jurkiem „Żyję 25 lat bez alkoholu”

Godz. 17.30-17.45 Współuzależnienie – „Jak sobie pomóc, gdy bliska osoba jest uzależniona od alkoholu”

Godz. 18.00 - 24.00 Zabawa taneczna - gra zespół „Jur-Plus”

                                                  Ks. Mirosław Kszczot Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

20 lipca 2014

        Przeżywamy dziś 16. niedzielę w ciągu roku. Jezus nadal przemawia do nas w przypowieściach, których treść wspaniale wpisuje się w obecną porę roku. W naszych codziennych spotkaniach z bliźnimi pamiętajmy, że w każdym człowieku jest zasiane dobre i złe ziarno. Próbujmy zatem, poddając się Bożemu prowadzeniu, zawsze zauważać dobro w drugim człowieku i dziękować za nie.

         W środę, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem.

           W piątek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła.

Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Warto pamiętać o nim nie tylko podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów odbędzie się w piątek po Mszy św. o godz. 18:00, na której będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

       Również w piątek o godz. 19:00 Msza św. dla mężczyzn. Zapraszamy panów na tą osobliwą modlitwę i adorację.

         W sobotę, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pamiętajmy szczególnie o naszych rodzicach. Niech nasza wdzięczność wyrazi się zarówno w modlitwie, jak i w serdecznej życzliwości i spotkaniu.

       Rozpoczęliśmy odkurzanie naszej świątyni, są już pierwsze widoczne efekty. Przepraszany za utrudnienia z tym związane i prosimy o życzliwe wsparcie tego przedsięwzięcia. Planowaliśmy zakończyć go w lipcu, już widzimy, że będzie musiało potrwać trochę dłużej.

       Zapewne słyszeliśmy o pożarze w kościele św. Urszuli w Radomiu. Ta parafia należy do naszego Dekanatu Radom Centrum, chcemy wspomóc tą wspólnotę parafialną ofiarami do puszek w przyszłą niedzielę.

       Przed kościołem można nabyć jeszcze pamiątki z nawiedzenia kopii figury św. Michała Archanioła z Gargano. Szkaplerze może poświęcić i nałożyć ks. proboszcz.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

13 lipca 2014

      W piątek zakończyło się nawiedzenie kopi figury św. Michała Archanioła z Gargano. Dziękujemy za liczny udział i owoce tego nawiedzenia: kilka tysięcy rozdanych komunii św. i ponad 600 osób które przyjęły szkaplerz św. Michała.

 

     Liturgia XV niedzieli w ciągu roku, wskazuje nam na działanie słowa Bożego w naszym życiu. Zechciejmy zwrócić uwagę na to, czy przypadkiem nie jest z nami tak, że wprawdzie słuchamy słowa Bożego, ale ono do nas nie dociera. Wykorzystajmy ten letni czas również na to, by uważniej przyjrzeć się naszej codzienności, a co za tym idzie, zastanowić się, czy dostrzegamy Boże działanie w naszym życiu.

      Dzisiaj 13 dzień miesiąca o godz. 17:15 Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła.

 

        W środę, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Po Mszy św. o godz. 18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

            W czwartek tradycyjnie po Mszy św. o godz. 18:00 modlitwy przez wstawiennictwo św. Kazimierza królewicza.

 

            W dniach od 1-3 sierpnia organizowana jest pielgrzymka połączona  "z wycieczką po zdrowie" w Kotlinę Kłodzką. Program w gablocie z ogłoszeniami. Zapisy tylko telefonicznie:

Katarzyna Gruszka - 604 718 230

Elżbieta Skubicha - 506 031 573

 

            W zakrystii jest do nabycia Gość niedzielny.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

6 lipca 2014

            Liturgia dzisiejszej niedzieli zachęca nas, abyśmy wszystkie nasze troski złożyli na Pana, ucząc się od Niego, jak mamy postępować, by podobać się Ojcu naszemu, który jest w niebie.

            Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się już wakacje, wielu z nas również w tym miesiącu będzie się udawało na zasłużony odpoczynek. Postarajmy się dobrze wykorzystywać ten czas, przeznaczając go również na nasz rozwój duchowy. Nie zapominajmy również o poświęceniu czasu naszym najbliższym, z którymi, być może w codziennym zabieganiu, jedynie się mijamy, nie znajdując dla nich czasu.

            W dzisiejszą niedzielę przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

        W środę wieczorem o godz. 17:30 gromadzimy się na Rynku i rozpoczynamy peregrynację figury św. Michała z Gargano. Plan do zabrania ze stolika pod chórem. Zachęcamy do skorzystania z tego niezwykłego czasu mocy i łaski, aby wyrwać się z naszych zniewoleń i odnowić naszą więź z Bogiem.

       W piątek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób na dobre chrześcijańskie życie wskazany przez  Świętego Benedykta.

      W zakrystii można składać podpisy pod projektem "Ustawy o klauzuli sumienia pacjenta". Sprawa jest pilna, gdyż projekt trzeba złożyć w Sejmie do 30 lipca 2014 r.

 Zapraszamy na wycieczkę/pielgrzymkę  „po zdrowie” w dniach od 1 do 3 sierpnia, szczegóły na plakacie w gablocie.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

29 czerwca 2014

            Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach, ale też starajmy się pogłębiać naszą więź ze Stolicą Apostolską, interesując się życiem Kościoła, zapoznając się z dokumentami wydawanymi przez Ojca Świętego, aby trwać w jedności z nim i w ten-->

Oprogramowanie: KaizenSoft