statystyka

Aktualnie na stronie: 1 gości

  ..::Witamy na Oficjalnej Stronie Internetowej Parafii Farnej::..

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 października 2014

            Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Prosimy Boga, za misjonarzy aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Pamiętamy, że mamy być świadkami wiary w swoim otoczeniu.

         Przed nami kolejny różańcowy tydzień. O godzinie 17:15 nabożeństwo różańcowe.

We środę, 22 października, wspominamy Świętego Jana Pawła II (1920-2005), papieża.

            23 października w całej Polsce członkowie Żywego Różańca przeżywają Dzień Modlitwy Różańcowej. Modlimy się o rozwój ŻR w Polsce i o beatyfikację założycielki Sł. B. Pauliny Jaricot. Zapraszamy w czwartek na nabożeństwo różańcowe i adorację Najświętszego Sakramentu wszystkie Koła Żywego Różańca naszej parafii.

            Ojciec Święty Franciszek podniósł do godności Bazyliki Mniejszej kościół pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Uroczystość ogłoszenia decyzji Ojca Świętego w najbliższą sobotę, 25 października,  o godz. 11.00. w Sanktuarium Ostrobramskim.

            Mikołaj z Radomia to jeden z najsłynniejszych kompozytorów średniowiecza, który pochodził właśnie z naszego miasta! Pamiętając o wielkim Rodaku Fundacja ARS ANTIQUA RADOMIENSIS organizuje cyklicznie Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia.

W tym roku już po raz siedemnasty w naszym mieście! W dniach 23 -27 października zapraszamy na wydarzenia festiwalowe. Program na plakatach przed kośiołem.

W sobotę 25.10 godz. 19:00 w naszej świątyni Koncert pt. "Przywrócić blask historii - Zapomniane skarby Kapeli Rorantystów" - występ Zespołu Męskiego "Gregorianum" pod dyr. Bereniki Jozajtis - z Warszawy.

        Zbliża się miesiąc listopad. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich. Dbanie o miejsce spoczynku naszych zmarłych jest jedynym z uczynków miłosierdzia.

      Listopad to również – czas modlitwy w intencji naszych zmarłych. Jedną z form duchowej pomocy tym, którzy odeszli już do wieczności jest modlitwa wypominkowa.        W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy zgłaszać wypominki.

jednorazowe - czytane 2 listopada;

• listopadowe modlimy się w czasie oktawy Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada w modlitwie różańcowej przed Mszą świętą wieczorną.

 • roczne lub półroczne - modlimy się przed wybraną niedzielną Mszą św. oraz w każdy  1 wtorek miesiąca we Mszy św. wieczornej.

Kartki wypominkowe są już wyłożone.

W kancelarii i zakrystii można już zamawiać Msze św. na rok 2015.

            W nocy z soboty (25.10) na niedzielę (26.10) przechodzimy na czas zimowy, czyli cofamy zegarki o godzinę. Msze św. według nowego czasu.

            Dzieci zapraszamy po kolejny obrazek a te które jeszcze nie maja książeczek zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

 

      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 października 2014

            W dzisiejszą niedzielę w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w czwartek, 16 października – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę św. Jana Pawła II, Papieża – Polaka, jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

            W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy FundacjęDzieło Nowego Tysiąclecia”.

            W poniedziałek, o godzinie 17:15 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła.       

We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą o godzinie 18:00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.

15 października obchodzimy w Polsce jako Dzień Dziecka Utraconego.  Zapraszamy na spotkanie modlitewne we wtorek do kościoła Świętej Rodziny, przy ul. Kelles-Krauza w Radomiu.

18.00 – Msza św. w intencji rodziców przeżywających śmierć dziecka

19.00 – modlitwa różańcowa i zapalenie świec pod pomnikiem Maryi Matki Życia przy ul. Malczewskiego 1.

            W sobotę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. Wszystkich Pracowników Służby Zdrowia zapraszamy do udziału we Mszy św. w kościele katedralnym w Radomiu o godz. 18.00. Eucharystii będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Tomasik.

            Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i rodzinnej. Na nabożeństwo gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godzinie 17:15.

            Zbiórka ministrantów ze szkoły podstawowej w czwartek o godz. 19:15.

Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9:00.

            Małżeństwa z kręgu Domowego Kościoła zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne w środę o godz. 18:30 do sali na plebanii.

            Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na kolejne spotkanie Dziecięcej Przystani Wiary w piątek o godz. 18:45.

        Duszpasterstwo Akademickie w Radomiu informuje, że w związku z rozpoczęciem nowego roku akademickiego zaprasza studentów na:

Rekolekcje na dobry początek. W kościele św. Jadwigi od wtorku 14 października do czwartku, 16 października o godz. 19.00.

III Akademicki Nocny Rajd Próby i Poznania z Radomia do Błotnicy. Początek w piątek, 24 października o godz. 21 w DA.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej www.daradom.pl.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

5 października 2014

 

W dniach 5-12 października 2014 r. w Radomiu odbędzie się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Rozpocznie się on dziś w kościele Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Miłej Mszą Świętą o godz. 18.00, celebrowaną przez Ks. Kanclerza Prał. Edwarda Poniewierskiego. Po Mszy Świętej przewidziane jest spotkanie z panem Janem Pospieszalskim. Szczegółowe informacje na plakatach i na stronie internetowej naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z propozycji Tygodnia Kultury.

             W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zachęcam do udziału październikowym nabożeństwie w naszym kościele o godzinie 17:15. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. We wtorek 7 października przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Czcigodni Bracia Kapłani, Siostry Zakonne

Drodzy Diecezjanie

7 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej swój Jubileusz świętuje Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Adam Odzimek przeżywający 70 rocznicę urodzin.

Każdy Jubileusz to okazja do dziękczynienia Bogu za dobro i łaski jakie okazuje swoim wiernym oraz czas składania życzeń i gratulacji.

Dostojnemu Jubilatowi składamy więc serdeczne życzenia i dziękujemy za Biskupią posługę w Diecezji od blisko 30 lat. W dniu urodzin będziemy prosić Pana Boga o Jego błogosławieństwo i opiekę nad Księdzem Biskupem na dalsze lata życia i owocnej pracy duszpasterskiej. Zachęcam wszystkich Diecezjan do modlitwy za Księdza Biskupa.

X Henryk Tomasik

Biskup Radomski

              W przyszłą niedzielę, 12 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  W Katedrze Opieki NMP w Radomiu o godzinie 20.00 Mszy Świętej będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Tomasik. Będzie to również zakończenie Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

 

Po  przerwie wakacyjnej kontynuujemy formację biblijną. Dzieło Biblijne zaprasza  w przyszłą niedzielę o godz. 18:00 na Eucharystię oraz inauguracyjną prelekcję Ks. Dr. JACKA KUCHARSKIEGO pt. „Gorliwość i nawrócenie. Wskazania dla współczesnych chrześcijan według Listu do Laodycei (Ap 3,14-22)”.

 

 Bóg zapłać za wszelką troskę o naszą świątynię.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

28 września 2014

 

             Za kilka dni rozpocznie się miesiąc październik. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu różańca świętego. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie. Zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godzinie 17:15. Ci którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie w kościele niech wspólnie odmawiają różaniec w domach.

 

             Jutro, w poniedziałek, 29 września, celebrujemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga. Każdy z nich ma do spełnienia inne zadanie, ale wszyscy razem oddają chwałę Bogu. Z tej racji we wtorek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwa o uwolnienie przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła. Wiele osób podczas nawiedzenia figury z  Gargano przyjęło szkaplerz, zachęcamy do udziału w tej modlitwie. Siostrom Michalitkom z racji ich patronalnego święta składamy życzenia gorliwości w posłudze zakonnej i opieki św. Michała Archanioła.

 

             W czwartek, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Ma ono nam przypominać, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Ale aby było to możliwe, my musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.

 

             W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni adoracja Najświętszego Sakramentu od 7:30.

 

            Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele codziennie na 15 minut przed  Mszą św. a w piątek od godz. 17:00.

 

             W przyszła niedzielę prosimy o tacę gospodarczą.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

21 września 2013

            Dziękujemy dzieciom które uczestniczyła w modlitwach ku czci św. Stanisława Kostki i naszej Dziecięcej Przystani Wiary. Zachęcam aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji: ministranci - kontakt z ks. Sebastianem, Oaza ks. Piotrem i schola - z ks. Piotrem i S. Zenobią.  Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej pracy!

            Dzieci zapraszamy po Mszy św. do zakrystii po obrazki z dzisiejszej niedzieli, które wklejamy do książeczek.

            We wtorek 23 IX wspominamy w liturgii – Świętego ojca Pio (1887-1968), kapłana, kapucyna, stygmatyka i mistyka, wielkiego czciciela Eucharystii i Matki Bożej.

            W piątek o godz. 19:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Msza św. dla mężczyzn.

            Serdecznie zapraszamy do udziału w VII Tygodniu Społecznym pt. „Rodzina wobec współczesnych wyzwań społeczno-kulturowych”. Pierwsze spotkanie z udziałem profesora Bogdana Chazana odbędzie się w najbliższą sobotę (27.09.) o godz. 18.30 w kościele (dolnym) Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu przy ul. Miłej. Plan szczegółowy w gablocie.

            Siostry ze Zgromadzenia Św. Michała Archanioła, zapraszają wszystkie dzieci w wieku od 4 do 18 lat na zajęcia do Świetlicy "Oratorium" przy ul. Wernera 7a. Zajęcia odbywają się w dni robocze od 14 do 18:00. Celem "Oratorium" jest pomoc rodzinie w wychowaniu dzieci, ich wszechstronnego rozwoju opartego na chrześcijańskim systemie wartości, wprowadzenie w pracę fizyczną , umysłową i duchową oraz przygotowanie do życia w społeczeństwie. Dzieci otrzymują posiłek.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PODWYŻSZENIE KRZYŻA ŚWIĘTEGO

14 września 2014

             Przeżywamy dziś święto Podwyższenia Krzyża Świętego a jutro wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

              Wyjazd grupy pielgrzymkowej do Stąporkowa w dniu dzisiejszym o godz. 15:45; można jeszcze się dopisać w zakrystii.

             Wyjazd ministrantów na rozpoczęcie nowego roku formacyjnego w dniach 26 - 27 września, do Krakowa. Godzinę wyjazdu podamy za tydzień.

             W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września, tj. najbliższy czwartek, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży polskiej; młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia. W tym dniu zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 18:00. Po tej Mszy św. ok 18:30 zapraszamy wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej na Dziecięcą Przystań Wiary, wzorowanej na młodzieżowych spotkaniach pod tytułem "Kuźnia". Rozpoczniemy w ten sposób comiesięczne spotkania dzieci w naszej parafii.

            W sposób szczególny zapraszamy dzieci z klasy II i III wraz z rodzicami, dla których będą to spotkania przygotowujące do I Spowiedzi i Komunii  Świętej. Prosimy aby dzieci zabrały ze sobą małe poduszki.

             Chcemy powołać do istnienia grupę tzw. "Ojców ministrantów". Panów, nie tylko ojców, którzy kiedyś byli ministrantami zapraszamy na pierwsze spotkanie w czwartek po Mszy św. o godz. 18:00 albo prosimy o osobisty kontakt z ks. Sebastianem.

             Chłopców którzy by chcieli zostać ministrantami w naszym kościele, zapraszamy już od klasy 3  szkoły podstawowej i starszych, na spotkanie wraz z jednym rodzicem; w sobotę 20 września o godz. 9:00.

             Młodzież zapraszamy na kolejny Apel Młodych, który odbędzie się przed Urzędem Miasta, w sobotę 20 września o godzinie 18.00. Spotkanie rozpocznie się moderowaną zabawą przed sceną i koncertem „Nieziemskie Granie” współtworzonym przez młodych z wielu parafii naszej diecezji. Ostatnią częścią spotkania będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

            Po Apelu Młodych planowana jest modlitwa uwielbienia w Katedrze prowadzona przez o. Adama Szustaka (godz. 21.15-22.00).

Przed Apelem Młodych o godzinie 16.30 odbędą się równolegle dwa spotkania:

  1.  Sala Koncertowa Urzędu Miejskiego w Radomiu – spotkanie z grupą „Wyrwani z Niewoli” (rap, świadectwo młodych, którzy przeżyli swoje osobiste nawrócenie i opowiadają językiem swoich rówieśników). Formuła spotkania ma charakter ewangelizacyjny i warto na nie zaprosić osoby oddalone od Kościoła. Więcej o grupie na stronie: http://www.wyrwanizniewoli.pl/
-->
Oprogramowanie: KaizenSoft