statystyka

Aktualnie na stronie: 1 gości

  ..::Witamy na Oficjalnej Stronie Internetowej Parafii Farnej::..

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ

9 listopada 2014

         Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia bazyliki Chrystusa Odkupiciela na Lateranie, która jest nazywana matką i głową wszystkich kościołów. Bardziej jest ona znana jako bazylika św. Jana na Lateranie, gdyż kościół ten posiada aż trzy tytuły: Chrystusa Odkupiciela, św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Właśnie ta bazylika, a nie bazylika św. Piotra jest katedrą papieża i Rzymu. Do roku 1308 Lateran był rezydencją papieży. Jako katedra papieża, jest parafią dla nas wszystkich, dlatego jako cały Kościół obchodzimy dziś to święto.

 Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II zaprasza na Mszę św. o  godz. 18.00. na prelekcję KS. doktoranta MGR. PIOTRA NOJKA pt. „Wiara rękojmią wszelkiego działania. Wskazania dla chrześcijan w Liście Św. Jakuba”.

 We wtorek, 11 listopada – nasze Narodowe Święto Niepodległości. Zostało ono ustanowione dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez naród polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Przywrócono je 25 lat temu w 1989 roku po przemianach ustrojowych naszej ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy i modlitewnej o nich pamięci. Msze Święte jak w dniu powszednim. Msza św. w Katedrze o godz. 12.30.

             W listopadzie tradycyjnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż dbałość o rodzinne groby czy bezimienne mogiły. Pamiętajmy o nich nie tylko w listopadzie. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy takiej pomocy potrzebowali.

 W zakrystii można nabyć Kalendarz Diecezji Radomskiej na 2015 rok.

 Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.

             Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek w ramach VI Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” środki te przeznaczy dla chrześcijan w Syrii.

             Posłuchajmy jeszcze kilku słów zachęty wypowiedzianych przez przedstawicieli Rycerzy Kolumba.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych

2 listopada 2014

            Mimo że przypada dziś niedziela, w liturgii celebrujemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Teksty liturgiczne tego dnia wskazują na zmartwychwstanie, którego oczekujemy, a jest ono przecież centralnym punktem przeżywania każdej niedzieli. Modlimy się zatem dziś za tych wszystkich wierzących, którzy jeszcze oczekują wybawienia. I choć są pewni otrzymanego zbawienia, to jednak potrzebują naszej modlitwy, aby mogli odpokutować kary zaciągnięte z powodu popełnionych grzechów.

             Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża i wyzbycie się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu.

            Codziennie do soboty 8 listopada w naszym kościele o 17:15 różaniec z  wypominkami.

            Wypominki można jeszcze składać w zakrystii i kancelarii.

             W trym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się za powołanych i o nowe powołanie kapłańskie i zakonne. Msza św. o godz. 7:45, wcześniej wystawienie Najświętszego Sakramentu. W przyszłą niedziele taca na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

                       Będziemy przeżywali również pierwszy piątek miesiąca, dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. wynagradzająca zostanie odprawiona o godz. 7:45, wcześniej wystawienie Najświętszego Sakramentu. Spowiedź codziennie 15 minut przed Mszą św.  a w piątek od godz. 17:00.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

26 października 2014

             Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, rokrocznie obchodzona jest jako Rocznica poświęcenia kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za naszą świątynię, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Boga. W przyszła niedziele prosimy o tace gospodarczą.

            W piątek kończy się miesiąc październik zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe o 17:15 szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli na różańcu.   W piątek dzieci przyniosą na nabożeństwo uzupełnione puzzle różańcowe.

            Mężczyzn którzy chcieli by należeć do Rycerzy Kolumba zapraszamy we wtorek o godz. 19:00 do domu parafialnego.

            Zapraszamy na Mszę św. połączoną z modlitwami o uwolnienie -  w środę 29 października o godz. 18:00.

            Zapraszamy na Mszę św. dla mężczyzn w piątek na godz. 19:30, wcześniej o 19:00 adoracja Najświętszego sakramentu. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.

         Rada Rycerzy Kolumba wraz z Urzędem Miejskim zapraszają 31 października na „I Noc Świętych” pod hasłem „Wszyscy święci balują w niebie”.

Od 20.00 do 22.00 w pięciu kościołach Radomia odbędą się różne krótkie inscenizacje poświęcone świętym. Kościół Garnizonowy, Bernardyni, Jezuici, Fara i św. Wacław. Tam też otrzymamy paszporty do nieba, gdzie będziemy zbierali pieczątki z tych kościołów. Kolejność zwiedzania jest dowolna.

Od godziny 22.00 na Rynku odbędzie się koncert z atrakcjami, m.in. losowanie nagród spośród tych, którzy odwiedzili wszystkie kościoły. O godzinie 23.15 z pochodniami i relikwiami świętych udamy się na cmentarz przy ul. Limanowskiego. O północy na cmentarzu zostanie odprawiona Msza św. ku czci Wszystkich Świętych. Po Mszy św. podstawione autobusy rozwiozą uczestników na radomskie osiedla.

            W sobotę 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych.
Msze Święte będą o godzinie 7:30, 9:30, 11:00 po południu o 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 12:30.

            W niedzielę, 2 listopada, przypada Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, dzień modlitwy całego Kościoła za tych którzy już odeszli do wieczności.

Msze św. według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 7:30 procesja po kościele z wypominkami za zmarłych.  Po południu o godz. 18:00 Msza św. za bliskich naszemu sercu, których pożegnaliśmy w ostatnim roku.

  Od 01 do 08 listopada zapraszamy na różaniec za zmarłych codziennie o godz. 17:15.

             Przez osiem pierwszych dni listopada cierpiącym w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar odpustu zupełnego.  Za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu.

Okazja do spowiedzi świętej przed uroczystością Wszystkich Świętych  codziennie na nabożeństwach różańcowych i 15 minut przed Mszą świętą.

Nadchodzące dni to czas szczególnej pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalamy znicze, składamy kwiaty. Najważniejszą jednak formą pamięci pozostaje modlitwa. Msze św.  i polecanie wstawiennictwu Kościoła w wypominkach. Modląc sie za zmarłych dziękujemy za ich życie i uczynione dobro, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy.

 Porządek uroczystości na cmentarzach w Radomiu

1 listopada:

* cmentarz rzymskokatolicki przy ul. Limanowskiego: godz. 14.30 – procesja; godz. 15.00 – Msza Święta

* cmentarz komunalny na Firleju: godz. 14.30 - procesja od bramy cmentarza; godz. 15.00 - Msza św.

* cmentarz prawosławny (ul. Warszawska): godz. 12.00 – Msza św. w parafii MB Bolesnej  w Radomiu, godz. 13.00 – procesja ekumeniczna z modlitwami za zmarłych.

2 listopada:

* cmentarz komunalny na Firleju: godz. 15.00 - Msza św.

                     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 października 2014

            Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Prosimy Boga, za misjonarzy aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Pamiętamy, że mamy być świadkami wiary w swoim otoczeniu.

         Przed nami kolejny różańcowy tydzień. O godzinie 17:15 nabożeństwo różańcowe.

We środę, 22 października, wspominamy Świętego Jana Pawła II (1920-2005), papieża.

            23 października w całej Polsce członkowie Żywego Różańca przeżywają Dzień Modlitwy Różańcowej. Modlimy się o rozwój ŻR w Polsce i o beatyfikację założycielki Sł. B. Pauliny Jaricot. Zapraszamy w czwartek na nabożeństwo różańcowe i adorację Najświętszego Sakramentu wszystkie Koła Żywego Różańca naszej parafii.

            Ojciec Święty Franciszek podniósł do godności Bazyliki Mniejszej kościół pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Uroczystość ogłoszenia decyzji Ojca Świętego w najbliższą sobotę, 25 października,  o godz. 11.00. w Sanktuarium Ostrobramskim.

            Mikołaj z Radomia to jeden z najsłynniejszych kompozytorów średniowiecza, który pochodził właśnie z naszego miasta! Pamiętając o wielkim Rodaku Fundacja ARS ANTIQUA RADOMIENSIS organizuje cyklicznie Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia.

W tym roku już po raz siedemnasty w naszym mieście! W dniach 23 -27 października zapraszamy na wydarzenia festiwalowe. Program na plakatach przed kośiołem.

W sobotę 25.10 godz. 19:00 w naszej świątyni Koncert pt. "Przywrócić blask historii - Zapomniane skarby Kapeli Rorantystów" - występ Zespołu Męskiego "Gregorianum" pod dyr. Bereniki Jozajtis - z Warszawy.

        Zbliża się miesiąc listopad. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich. Dbanie o miejsce spoczynku naszych zmarłych jest jedynym z uczynków miłosierdzia.

      Listopad to również – czas modlitwy w intencji naszych zmarłych. Jedną z form duchowej pomocy tym, którzy odeszli już do wieczności jest modlitwa wypominkowa.        W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy zgłaszać wypominki.

jednorazowe - czytane 2 listopada;

• listopadowe modlimy się w czasie oktawy Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada w modlitwie różańcowej przed Mszą świętą wieczorną.

 • roczne lub półroczne - modlimy się przed wybraną niedzielną Mszą św. oraz w każdy  1 wtorek miesiąca we Mszy św. wieczornej.

Kartki wypominkowe są już wyłożone.

W kancelarii i zakrystii można już zamawiać Msze św. na rok 2015.

            W nocy z soboty (25.10) na niedzielę (26.10) przechodzimy na czas zimowy, czyli cofamy zegarki o godzinę. Msze św. według nowego czasu.

            Dzieci zapraszamy po kolejny obrazek a te które jeszcze nie maja książeczek zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

 

      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 października 2014

            W dzisiejszą niedzielę w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w czwartek, 16 października – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę św. Jana Pawła II, Papieża – Polaka, jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

            W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy FundacjęDzieło Nowego Tysiąclecia”.

            W poniedziałek, o godzinie 17:15 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła.       

We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą o godzinie 18:00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.

15 października obchodzimy w Polsce jako Dzień Dziecka Utraconego.  Zapraszamy na spotkanie modlitewne we wtorek do kościoła Świętej Rodziny, przy ul. Kelles-Krauza w Radomiu.

18.00 – Msza św. w intencji rodziców przeżywających śmierć dziecka

19.00 – modlitwa różańcowa i zapalenie świec pod pomnikiem Maryi Matki Życia przy ul. Malczewskiego 1.

            W sobotę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. Wszystkich Pracowników Służby Zdrowia zapraszamy do udziału we Mszy św. w kościele katedralnym w Radomiu o godz. 18.00. Eucharystii będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Tomasik.

            Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i rodzinnej. Na nabożeństwo gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godzinie 17:15.

            Zbiórka ministrantów ze szkoły podstawowej w czwartek o godz. 19:15.

Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9:00.

            Małżeństwa z kręgu Domowego Kościoła zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne w środę o godz. 18:30 do sali na plebanii.

            Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na kolejne spotkanie Dziecięcej Przystani Wiary w piątek o godz. 18:45.

        Duszpasterstwo Akademickie w Radomiu informuje, że w związku z rozpoczęciem nowego roku akademickiego zaprasza studentów na:

Rekolekcje na dobry początek. W kościele św. Jadwigi od wtorku 14 października do czwartku, 16 października o godz. 19.00.

III Akademicki Nocny Rajd Próby i Poznania z Radomia do Błotnicy. Początek w piątek, 24 października o godz. 21 w DA.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej www.daradom.pl.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

5 października 2014

 

W dniach 5-12 października 2014 r. w Radomiu odbędzie się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Rozpocznie się on dziś w kościele Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Miłej Mszą Świętą o godz. 18.00, celebrowaną przez Ks. Kanclerza Prał. Edwarda Poniewierskiego. Po Mszy Świętej przewidziane jest spotkanie z panem Janem Pospieszalskim. Szczegółowe informacje na plakatach i na stronie internetowej naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z propozycji Tygodnia Kultury.

             W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zachęcam do udziału październikowym nabożeństwie w naszym kościele o godzinie 17:15. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. We wtorek 7 października przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Czcigodni Bracia Kapłani, Siostry Zakonne

Drodzy Diecezjanie

7 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej swój Jubileusz świętuje Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Adam Odzimek przeżywający 70 rocznicę urodzin.

Każdy Jubileusz to okazja do dziękczynienia Bogu za dobro i łaski jakie okazuje swoim wiernym oraz czas składania życzeń i gratulacji.

Dostojnemu Jubilatowi składamy więc serdeczne życzenia i dziękujemy za Biskupią posługę w Diecezji od blisko 30 lat. W dniu urodzin będziemy prosić Pana Boga o Jego błogosławieństwo i opiekę nad Księdzem Biskupem na d-->

Oprogramowanie: KaizenSoft