statystyka

Aktualnie na stronie: 2 gości

  ..::Witamy na Oficjalnej Stronie Internetowej Parafii Farnej::..

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

20 lipca 2014

        Przeżywamy dziś 16. niedzielę w ciągu roku. Jezus nadal przemawia do nas w przypowieściach, których treść wspaniale wpisuje się w obecną porę roku. W naszych codziennych spotkaniach z bliźnimi pamiętajmy, że w każdym człowieku jest zasiane dobre i złe ziarno. Próbujmy zatem, poddając się Bożemu prowadzeniu, zawsze zauważać dobro w drugim człowieku i dziękować za nie.

         W środę, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem.

           W piątek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła.

Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Warto pamiętać o nim nie tylko podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów odbędzie się w piątek po Mszy św. o godz. 18:00, na której będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

       Również w piątek o godz. 19:00 Msza św. dla mężczyzn. Zapraszamy panów na tą osobliwą modlitwę i adorację.

         W sobotę, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pamiętajmy szczególnie o naszych rodzicach. Niech nasza wdzięczność wyrazi się zarówno w modlitwie, jak i w serdecznej życzliwości i spotkaniu.

       Rozpoczęliśmy odkurzanie naszej świątyni, są już pierwsze widoczne efekty. Przepraszany za utrudnienia z tym związane i prosimy o życzliwe wsparcie tego przedsięwzięcia. Planowaliśmy zakończyć go w lipcu, już widzimy, że będzie musiało potrwać trochę dłużej.

       Zapewne słyszeliśmy o pożarze w kościele św. Urszuli w Radomiu. Ta parafia należy do naszego Dekanatu Radom Centrum, chcemy wspomóc tą wspólnotę parafialną ofiarami do puszek w przyszłą niedzielę.

       Przed kościołem można nabyć jeszcze pamiątki z nawiedzenia kopii figury św. Michała Archanioła z Gargano. Szkaplerze może poświęcić i nałożyć ks. proboszcz.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

13 lipca 2014

      W piątek zakończyło się nawiedzenie kopi figury św. Michała Archanioła z Gargano. Dziękujemy za liczny udział i owoce tego nawiedzenia: kilka tysięcy rozdanych komunii św. i ponad 600 osób które przyjęły szkaplerz św. Michała.

 

     Liturgia XV niedzieli w ciągu roku, wskazuje nam na działanie słowa Bożego w naszym życiu. Zechciejmy zwrócić uwagę na to, czy przypadkiem nie jest z nami tak, że wprawdzie słuchamy słowa Bożego, ale ono do nas nie dociera. Wykorzystajmy ten letni czas również na to, by uważniej przyjrzeć się naszej codzienności, a co za tym idzie, zastanowić się, czy dostrzegamy Boże działanie w naszym życiu.

      Dzisiaj 13 dzień miesiąca o godz. 17:15 Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła.

 

        W środę, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Po Mszy św. o godz. 18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

            W czwartek tradycyjnie po Mszy św. o godz. 18:00 modlitwy przez wstawiennictwo św. Kazimierza królewicza.

 

            W dniach od 1-3 sierpnia organizowana jest pielgrzymka połączona  "z wycieczką po zdrowie" w Kotlinę Kłodzką. Program w gablocie z ogłoszeniami. Zapisy tylko telefonicznie:

Katarzyna Gruszka - 604 718 230

Elżbieta Skubicha - 506 031 573

 

            W zakrystii jest do nabycia Gość niedzielny.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

6 lipca 2014

            Liturgia dzisiejszej niedzieli zachęca nas, abyśmy wszystkie nasze troski złożyli na Pana, ucząc się od Niego, jak mamy postępować, by podobać się Ojcu naszemu, który jest w niebie.

            Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się już wakacje, wielu z nas również w tym miesiącu będzie się udawało na zasłużony odpoczynek. Postarajmy się dobrze wykorzystywać ten czas, przeznaczając go również na nasz rozwój duchowy. Nie zapominajmy również o poświęceniu czasu naszym najbliższym, z którymi, być może w codziennym zabieganiu, jedynie się mijamy, nie znajdując dla nich czasu.

            W dzisiejszą niedzielę przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

        W środę wieczorem o godz. 17:30 gromadzimy się na Rynku i rozpoczynamy peregrynację figury św. Michała z Gargano. Plan do zabrania ze stolika pod chórem. Zachęcamy do skorzystania z tego niezwykłego czasu mocy i łaski, aby wyrwać się z naszych zniewoleń i odnowić naszą więź z Bogiem.

       W piątek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób na dobre chrześcijańskie życie wskazany przez  Świętego Benedykta.

      W zakrystii można składać podpisy pod projektem "Ustawy o klauzuli sumienia pacjenta". Sprawa jest pilna, gdyż projekt trzeba złożyć w Sejmie do 30 lipca 2014 r.

 Zapraszamy na wycieczkę/pielgrzymkę  „po zdrowie” w dniach od 1 do 3 sierpnia, szczegóły na plakacie w gablocie.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

29 czerwca 2014

            Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach, ale też starajmy się pogłębiać naszą więź ze Stolicą Apostolską, interesując się życiem Kościoła, zapoznając się z dokumentami wydawanymi przez Ojca Świętego, aby trwać w jedności z nim i w ten sposób przyczyniać się do budowania Chrystusowego Kościoła.

            Kończymy miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziś i jutro o godz. 17:30 ostatnie nabożeństwa. Zapraszamy szczególnie te osoby które nie znalazły czasu na to by być choć na jednym nabożeństwie.

            3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła, Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

            W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej.

            W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. O godz. 7:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu; o godz. 7:45 i Msza wynagradzająca.

W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Msza wotywna o godz. 7:45.

            Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi świętej podczas Mszy św.; a w piątek od godziny 17:30. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje i urlopy, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

            Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę. Grupa organizowana przez Akcję Katolicką pielgrzymuje trzy dni: 10-12.07. Można dołączyć się pojedynczo lub z grupą osób. Zapewniamy opiekę duchową, noclegi, wyżywienie, transport powrotny i opiekę techniczną na trasie. Więcej szczegółów na stronie www.ak.radom.pl (zakładka: pielgrzymka rowerowa) lub pod tel. 604403843.

            Przychylając się do przedstawionej prośby Ks. Biskup Henryk Tomasik zwolnił  Ks. Roberta Ciekanowskiego  ze stanowiska wikariusza naszej parafii i wyraził zgodę na podjęcie pracy duszpasterskiej w Diecezji Ozieri we Włoszech.

Ks. Robertowi dziękujemy za posługę kapłańską i duszpasterską w naszej parafii. Życzymy wielu łask Bożych na nowej placówce duszpasterskiej na Sardynii.

            Od wtorku nowymi wikariuszem naszej parafii mianowanymi przez ks. Biskupa jest: Ks. Sebastian Kijak dotychczasowy wikariusz parafii pw. Świętej Jadwigi w Odrzywole. Ks. Sebastian jest kapłanem od 11 lat, jest na 4 roku studiów doktoranckich z teologii moralnej. Polecamy go modlitewnej pamięci i życzliwości parafian.

            Tradycyjnie za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca proszę o tacę gospodarczą. Bóg zapłać.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

22 czerwca 2014

 

              Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się różnoraki sposób w procesję Eucharystyczną w Uroczystość Bożego Ciała. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie do czwartku o godzinie 17:30 podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie! W czwartek, 26 czerwca, zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. (poświęcenie wianków).

             Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny, dając świadectwo wiary.   O godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji księży wikariuszy: ks. Roberta który obchodził imieniny na początku czerwca i ks. Piotra którego dzień imienin przypada za tydzień. Dziękując za cały rok pracy duszpasterskiej będziemy się modlili dla nich o potrzebne łaski w kapłańskim posługiwaniu.

             We wtorek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, Patrona naszej parafii. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela przeżywamy nasz odpust parafialny. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie może zabraknąć nikogo z naszej parafialnej wspólnoty. O 17:30 odśpiewamy litanię ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i pójdziemy  w eucharystycznej procesji. O godz. 18:00 ks. bp Henryk Tomasik będzie przewodniczył Eucharystii i udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania.

             W środę p godz. 18:30 kolejne spotkanie Kręgu Oazy Rodzin. Nadal zapraszamy do włączenia się w tą formację inne rodziny.

 W dniach 25–30 czerwca 2014 r. wyruszy XXV Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa.

Pielgrzymka rozpoczyna się 25 czerwca o godz. 9.00 Mszą Świętą w radomskiej katedrze. Zapisy w dniu wyjścia pielgrzymki w godz. 7.00–9.00 przed katedrą. Informacje: ks. Konrad Wójcik, tel. +48 604 214 773, mail: xkwojcik@gmail.com; pielgrzymkaradomniepokalanow@gmail.com

             W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Msza święta na zakończenie roku szkolnego  i katechetycznego 2013/2014, o godz. 8.15 dla dzieci, a o godz. 9:00 dla młodzieży. Będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i wychowawcami oraz katechetami z naszej parafii za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym. Okazja do spowiedzi codziennie podczas Mszy świętych a w czwartek od godz. 17:00.

             W piątek o godz. 19:00 zapraszamy na Mszę świętą dla mężczyzn podczas której będziemy zgłębiali przymioty męskiego Serca Pana Jezusa.

              W sobotę 28 czerwca o godz. 19:00 zapraszamy na UROCZYSTE ORATORIUM PAPIESKIE pt „DROGA DO WIELKOŚCI"koncert z okazji Kanonizacji Wielkiego Polaka Jana Pawła II oraz 650-lecia nabycia Praw Magdeburskich przez miasto Radom. Patronat nad koncertem objął ks. Biskup Henryk oraz Prezydent miasta Radomia.

Wystąpią artyści scen operowych i teatrów dramatycznych

oraz Muzycy FILHARMONII OPOLSKIEJ

             W niedzielę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła.

            O godz. 12:30 uroczysta Msza Św. w ramach obchodu uroczystości 650-lecia nabycia Praw Magdeburskich przez miasto Radom.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

15 czerwca 2014

             Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

                  Niech wyrazem naszej wiary będzie również liczny udział w nabożeństwach czerwcowych, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Są one odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17:30.

             W najbliższy czwartek, 19 czerwca, w liturgii będziemy celebrować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu.

            Msze św. o godz. 7:30 i 9:30 po tej Mszy świętej wyruszy procesja do czterech ołtarzy tradycyjna trasą. Prosimy o udekorowanie trasy procesji w oknach i na balkonach. Ta dekoracja oraz udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas i przyznaniem się do Niego przed ludźmi. Zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Z sakramentu pokuty można skorzystać podczas Mszy św. Otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Następna Msza św. o godz. 12:30 i wieczorem o 18:00.  Nie ma w tym dniu Mszy św. o godz. 11:00.

             Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty we wtorek o godz. 17:00. Proszę też w tych dniach o przygotowanie sztandarów i feretronów do procesji.

             Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie podczas nabożeństw o godzinie 17:30 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

8 czerwca 2014

             Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, kończymy obchody okresu wielkanocnego. Pozostał jeszcze tydzień do spełnienia obowiązku wynikającego z 2 i 3 przykazania kościelnego tj. spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

 

            Przypominamy, że w czerwcu codziennie o godzinie 17:30 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, na które serdecznie wszystkich zapraszamy. Przypatrzmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela? Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca n

-->
Oprogramowanie: KaizenSoft