statystyka

Aktualnie na stronie: 2 gości

  ..::Witamy na Oficjalnej Stronie Internetowej Parafii Farnej::..

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PODWYŻSZENIE KRZYŻA ŚWIĘTEGO

14 września 2014

             Przeżywamy dziś święto Podwyższenia Krzyża Świętego a jutro wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

              Wyjazd grupy pielgrzymkowej do Stąporkowa w dniu dzisiejszym o godz. 15:45; można jeszcze się dopisać w zakrystii.

             Wyjazd ministrantów na rozpoczęcie nowego roku formacyjnego w dniach 26 - 27 września, do Krakowa. Godzinę wyjazdu podamy za tydzień.

             W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września, tj. najbliższy czwartek, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży polskiej; młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia. W tym dniu zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 18:00. Po tej Mszy św. ok 18:30 zapraszamy wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej na Dziecięcą Przystań Wiary, wzorowanej na młodzieżowych spotkaniach pod tytułem "Kuźnia". Rozpoczniemy w ten sposób comiesięczne spotkania dzieci w naszej parafii.

            W sposób szczególny zapraszamy dzieci z klasy II i III wraz z rodzicami, dla których będą to spotkania przygotowujące do I Spowiedzi i Komunii  Świętej. Prosimy aby dzieci zabrały ze sobą małe poduszki.

             Chcemy powołać do istnienia grupę tzw. "Ojców ministrantów". Panów, nie tylko ojców, którzy kiedyś byli ministrantami zapraszamy na pierwsze spotkanie w czwartek po Mszy św. o godz. 18:00 albo prosimy o osobisty kontakt z ks. Sebastianem.

             Chłopców którzy by chcieli zostać ministrantami w naszym kościele, zapraszamy już od klasy 3  szkoły podstawowej i starszych, na spotkanie wraz z jednym rodzicem; w sobotę 20 września o godz. 9:00.

             Młodzież zapraszamy na kolejny Apel Młodych, który odbędzie się przed Urzędem Miasta, w sobotę 20 września o godzinie 18.00. Spotkanie rozpocznie się moderowaną zabawą przed sceną i koncertem „Nieziemskie Granie” współtworzonym przez młodych z wielu parafii naszej diecezji. Ostatnią częścią spotkania będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

            Po Apelu Młodych planowana jest modlitwa uwielbienia w Katedrze prowadzona przez o. Adama Szustaka (godz. 21.15-22.00).

Przed Apelem Młodych o godzinie 16.30 odbędą się równolegle dwa spotkania:

  1.  Sala Koncertowa Urzędu Miejskiego w Radomiu – spotkanie z grupą „Wyrwani z Niewoli” (rap, świadectwo młodych, którzy przeżyli swoje osobiste nawrócenie i opowiadają językiem swoich rówieśników). Formuła spotkania ma charakter ewangelizacyjny i warto na nie zaprosić osoby oddalone od Kościoła. Więcej o grupie na stronie: http://www.wyrwanizniewoli.pl/
  2. Parafia Matki Bożej Miłosierdzia (kościół dolny) – spotkanie z o. Adamem Szustakiem, dominikaninem i wędrownym kaznodzieją, znanym i cenionym rekolekcjonistą. Więcej informacji: http://www.langustanapalmie.pl/

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

7 września 2014

 

             W najbliższy poniedziałek, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”, gdyż dopiero po tym święcie obsiewano pola, a w piątek, 12 września, w liturgii wspominamy Jej Najświętsze Imię. Wspomnienie to możemy określić jako „imieniny” Matki Bożej. Ma ono nam przypomnieć o wszystkich łaskach, jakie otrzymujemy od Boga, posługując się Jej imieniem.

 

            Od jutra ulegają zmianie godziny funkcjonowania kancelarii oraz zmieniają sie zasady korzystania z Archiwum.

Kancelaria będzie czynna

w poniedziałki i środy od 9:00 do 10 i od 16:00 do 17:00;

w czwartki od 16:00 do 17:00

w soboty od 9:00 do 10:00. 

we wtorek i piątek kancelaria nieczynna.

 

           Korzystanie z archiwum tylko po wcześniejszym uzgodnieniu i z zachowaniem przepisów ustalonych przez Kurię Diecezjalną.

 

             Od jutra z Sakramentu Spowiedzi Świętej w ciągu tygodnia będzie można skorzystać na 15 minut przed każdą Mszą świętą.

 

            Zbiórka wszystkich ministrantów w poniedziałek o godz. 19:00.

 

 Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i ofiar katastrofy smoleńskiej, 10 września 2014 roku w kościele pod wezwaniem Św. Trójcy (O.O. Jezuici) w Radomiu o godz. 1830.

 

 Spotkanie dotychczasowej scholii w piątek o godz. 16:00.

 

           Tych którzy chcieli by należeć do nowo tworzonej scholii zapraszamy już od 2 klasy szkoły podstawowej na spotkanie w sobotę o godz. 11:00. Następne spotkania do ustalenia.

 

          Pielgrzymów gr 1, którzy chcieliby uczestniczyć w spotkaniu popielgrzymkowym w Stąporkowie, prosimy o zapisy na BUSA dziś po każdej Mszy św.

 

         W sobotę kolejne Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła o godz. 17:00.

 

         Dzień skupienia dla narzeczonych w sanktuariach maryjnych Diecezji Radomskiej odbędzie się w II sobotę września tj. 13 września 2014 r.

 

Duszpasterstwo Rodzin organizuje spotkania z narzeczonymi w ramach przygotowania bliższego do małżeństwa tzw. kursy przedmałżeńskie. W tym roku są zaplanowane trzy edycje takich spotkań.

 

I edycja: 29 września 2014 roku – 6 grudnia 2014 r. 

II edycja: 29 grudnia 2014 r. – 28 lutego 2015 r. 

III edycja: 1 marca 2015 r. – 16 maja 2015 r. 

Spotkania będą odbywały się w poniedziałki o godz. 18.00 w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej przy ul. Malczewskiego 1.

 

          W przyszłą niedzielę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

31 sierpnia 2014

            Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły będzie celebrowana o godz. 8:15. Dla młodzieży o godz. 9:00.  Zapraszamy do udziału w nich wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami.

             Przypadający jutro 1 dzień września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.

             W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni adoracja Najświętszego Sakramentu od 7:30, msze wotywne o 7:45.

            W czwartek o godz. 17:30 różaniec w intencji naszej Ojczyzny i mediów katolickich po nim Msza św.

            Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty.

Okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele codziennie podczas Mszy św. a w piątek od godz. 17:30. Pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych.

             Zbiórka ministrantów w poniedziałek 1 września o godz. 18:00. Rozpoczniemy Mszą świętą, następnie spotkanie w sali parafialnej. Na spotkanie prosimy o przybycie przynajmniej jednego z rodziców.

             Spotkanie oazy w sobotę o godz. 10:00.

             Spotkanie pielgrzymkowe Gr. 1 w Stąporkowie 14 września. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 18:00. Bliższe informacje u ks. Sebastiana.

W niedzielę, 7 września 2014 r., wyruszy z Katedry Radomskiej coroczna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Błotnicy. Wyjście sprzed Katedry o godz. 6.00. Zapisy na Pielgrzymkę w dniu wyjścia. Wracamy z Błotnicy autokarami. Serdecznie zapraszamy.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

24 sierpnia 2014

 

            We wtorek ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Msz św. jak w dzień powszedni. Zgodnie z decyzją Prezydium Konferencji Episkopatu Polski  dzień 26 sierpnia br. będzie Dniem Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie.

            W piątek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, zapłacił najwyższą cenę życia. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym narodzie.

            Przed nami coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w ten czas pracy i nauki wejść z Bożym błogosławieństwem. Spowiedź wciągu tygodnia przed każdą Mszą św.

            W naszym kościele już za tydzień w niedzielę 31 sierpnia, podczas Mszy św. o  godz. 11:00 pobłogosławimy tornistry, plecaki i przybory szkolne oraz każdemu dziecku udzielimy indywidualnego błogosławieństwa.

            Msza św. dla dzieci, rodziców, nauczycieli i wychowawców na rozpoczęcie roku szkolnego będzie w przyszły poniedziałek, 1 września o godz. 8:15, a dla młodzieży o godz. 9:00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 sierpnia 2014

             W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy przez wstawiennictwo Matki Bożej.  W najbliższy piątek, 22 sierpnia, będziemy się radowali wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Królowej.

             Jak w każdą środę po Mszy św. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy a w czwartek do Św. Kazimierza królewicza.

             Trwa czas wakacji przypominamy, że z sakramentu spowiedzi można skorzystać w ciągu tygodnia przed Mszą św.

              W zakrystii kolejny numer Gościa Niedzielnego.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 sierpnia 2014

             W najbliższy piątek, 15 sierpnia, będziemy wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku i przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta ukazuje wyniesienie naszej ludzkiej natury do takiej godności, do jakiej każdego z nas przeznaczył Bóg. A ponieważ liturgicznie święto to ma rangę uroczystości, nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i hucznych zabaw. Kościół daje nam tą dyspensę właśnie po to, byśmy pełniej mogli doświadczyć miłości Boga do nas. Pamiętajmy jednak, aby tego dnia uczestniczyć we Mszy św. W naszym kościele będą one według porządku niedzielnego.

             W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Przecież na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 sierpnia 2014

            Z racji 1 niedzieli miesiąca za chwilę wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.

             Sierpień to dla nas miesiąc szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki.

             Do naszej grupy nr 1 można się zapisać jeszcze jutro i we wtorek od godz. 17: do 19:00 i w środę przed wyjściem grupy. Pielgrzymka wyruszy o godz. 7:45. O 9:30 Msza św. dla wszystkich pielgrzymów w WSD.

            Nie wszyscy mogą fizycznie pielgrzymować razem z Nami dlatego zapraszamy do włączenia się w duchowe pielgrzymowanie.

Ta forma skierowana jest do osób chorych jak i tych, którzy z różnych powodów nie  mogą wziąć udziału w pielgrzymce. W zakrystii można się zapisać do grupy duchowych pielgrzymów.

             Jutro przypada wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona wszystkich kapłanów zwłaszcza proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Bogu za dar Kapłanów i prosimy modlitwę w naszej intencji oraz o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Aktualnie do święceń prezbiteratu przygotowuje się dk. Piotr Gruszka, a do naszego Seminarium Duchownego w Radomiu zgłosił się Karol Dobrasiewicz zamieszkały przy ul. Mireckiego oraz do zakonu O.O.  Bernardynów Przemysław Kowalczyk ul. Malczewskiego.

             W środę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Oddajemy w nim cześć Chrystusowi, który przed swoją męką pragnął umocnić swoich uczniów i ukazał im swoją chwałę. W ten sposób również my możemy być pewni, że zostaliśmy powołani do tej samej chwały z Chrystusem.

            Jest to dzień drugiego odpustu w naszej parafii. Msze św. o godz.: 7:00; 7:45 i o 18:00.

                       7 sierpnia przypada I czwartek miesiąca. Msza o Chrystusie Kapłanie o godz. 7:45. wcześniej, adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17:30 różaniec w intencji Ojczyzny i za media katolickie.

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

27 lipca 2014

 

            Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wakacyjnie wyjechali w różne zakątki świata.

            W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP. Msze wotywne o 7:45, wcześniej adoracja Najświętszego Sakramentu.

            Rozpoczyna się sierpień - w polskiej historii miesiąc szczególny. To dobry czas, by przypomnieć, że osoby niepełnoletnie zobowiązane są do całkowitej abstynencji, zaś wszystkich dorosłych obowiązuje umiar w spożywaniu napojów alkoholowych. W sierpniu prosimy o coś więcej, niż zachowanie trzeźwości. Prosimy o szczególny dar, jakim jest abstynencja! Nie jest to smutne ograniczenie, ale szansa, źródło mocy wewnętrznej, źródło życia i radości! Takie świadome i dobrowolne wyrzeczenie bardziej niż nakazy i zakazy pokazuje, co jest w życiu cenne. Warto rozumieć abstynencję jako dzieło duchowe, jako dar miłości, jaki składamy z czegoś, do czego jako dorośli mamy prawo. Dlatego również w tym roku zachęcamy do podjęcia abstynencji w sierpniu! Nie zamykajmy oczu na zagrożenia, które niszczą życie milionów rodzin, osłabiają Kościół i całą naszą ojczyznę.

            W piątek, 1 sierpnia, mija 70 rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć.

Oprogramowanie: KaizenSoft